Se hvilken grundforløbsklasse du skal gå i

I listen nedenfor kan du se, hvilken grundforløbsklasse du skal gå i. Du kan også se, hvilket kunstnerisk fag, du har fået.

I de første tre måneder af din tid på gymnasiet, følger du din grundforløbsklasse. I tager også på intro-tur sammen.

 

GF-klasse Fornavn Efternavn kunstnerisk fag
GF4 Abdellatif Adam El Arbagi drama
GF3 Abdul Rahman Zyn-Alabidin billedkunst
GF10 Adam Karim mediefag
GF9 Adam Masood Waleed Gul mediefag
GF3 Adeel Khedri billedkunst
GF13 Aeia Sabah Kamal Osman design
GF6 Aeron Tesfagiorgis Tekle mediefag
GF11 Afnan Yousef Mohammad mediefag
GF13 Agnes Borg design
GF8 Ahmed Hussain Khokher mediefag
GF13 Aida Hamidovic design
GF1 Aija Waleed Abbas billedkunst
GF3 Alba Olivia Mannering billedkunst
GF6 Alba Skov Kanding mediefag
GF11 Albert Gaub-Jakobsen mediefag
GF6 Albert Emil Stachowski Albeck mediefag
GF15 Alexander Leo Bidsted-Holm musik
GF8 Alexander Valdemar Nørskov Ibsen mediefag
GF3 Alexandra Kypriotis billedkunst
GF8 Ali Abdul-Majied Al-Shamy mediefag
GF14 Alice Huang design
GF16 Alma Aboyli musik
GF10 Altin Kazimi mediefag
GF14 Amaan Hussain design
GF6 Amalie Skov mediefag
GF2 Amalie Brandt Odgaard billedkunst
GF4 Amanda Hegner drama
GF2 Amar Ghanem billedkunst
GF6 Amin Rebane mediefag
GF13 Amina Hoque design
GF16 Amy Jeyasri Larsen musik
GF12 André Birk design
GF10 Andrei Dorin mediefag
GF2 Ane Helberg Junggreen billedkunst
GF4 Angelina Mariposa Leila Jäpelt Juhl drama
GF1 Anida Redzepi billedkunst
GF6 Aniella Majkhan mediefag
GF15 Anisa Boumalal Foss musik
GF14 Anja Angelina Olsen Lowder design
GF15 Anja Subin Hedegaard Larsen musik
GF13 Anna Maschmann Madsen design
GF2 Anna Veronica Ehlers musik
GF7 Anne Sofie Ilving mediefag
GF7 Anoir Rherbi mediefag
GF5 Anton Kastberg Frydensberg Billing drama
GF11 Arfi Jabril Adan Mahamed mediefag
GF15 Asger Ernst Meltorn musik
GF5 Aska Rose Lundby Fisker drama
GF13 Asmaa Benarab design
GF10 Astrid Alberte Sihm Larsen mediefag
GF5 Astrid Marie Falk Mejer drama
GF15 Ateya Jabeen Aftab musik
GF1 Atikah Ansar Hussain billedkunst
GF14 August Engel Rasmussen design
GF14 Aum Al-Banin Sarmad Lateef design
GF8 Aya Yasser Hussein mediefag
GF7 Ayesha Mustafa Chaudhry mediefag
GF11 Ayoub Roudani mediefag
GF7 Aziz-Ullah Beg mediefag
GF14 Azmeer Amin design
GF1 Ban Mouid Shiwalia billedkunst
GF16 Bardia Eghbali musik
GF7 Bartosz Andrej Baracz mediefag
GF16 Bastian Alexander Juul Larsen musik
GF11 Benjamin Bernburg mediefag
GF14 Berhan-Dersim Ekici design
GF4 Berinda Tükenmez drama
GF5 Beritan Sofie Secilmis drama
GF15 Berzan Asci musik
GF11 Besim Hauerberg Svendsen mediefag
GF16 Bilawal Ikram Sarwar musik
GF5 Bryce Raj Karnikar drama
GF4 Bugrahan Gigdem drama
GF6 Camille Skovhus Christensen mediefag
GF7 Carl Emil Sindal Pedersen mediefag
GF6 Caroline Marie Dahl mediefag
GF10 Casper Chung mediefag
GF8 Cathrine Hoffmann mediefag
GF10 Cecilie Borup Simonsen mediefag
GF8 Cecilie Burholt Svanum Waagenes mediefag
GF16 Cecilie Luna Cubbin musik
GF9 Cedrik Khader Bamba Sekou mediefag
GF6 Celia Herløv Puggaard mediefag
GF3 Charlie Chisholm billedkunst
GF16 Christian Bank Lauridsen musik
GF7 Christian Denoux Halkjær mediefag
GF8 Christian Wöldike Kilsdal mediefag
GF3 Christina Arnholtz Hansen billedkunst
GF15 Christopher Sonnerup Nyborg musik
GF13 Cilas Røddik Henriksen design
GF6 Cille Friis Paulsen mediefag
GF7 Cindy Gia Han Nguyen mediefag
GF14 Clara Herminia Gonzalez Pankalla design
GF8 Clara Louise Nedergaard Sinding mediefag
GF9 Clara Schallert Anthonisen mediefag
GF16 Cornelia Maria Larsson Krüff musik
GF4 Crilles Carl Heller Lundqvist drama
GF16 Daniel Khalaj musik
GF6 Daniel Chauhan mediefag
GF9 Daniel Rau Henriksen mediefag
GF7 David Mejndor mediefag
GF9 Dea Kabashi mediefag
GF8 Deniz Sakiri mediefag
GF16 Diego Andreas Denckert musik
GF10 Dilara Koc mediefag
GF12 Dilara Yüksel design
GF1 Dinis Bento Santiago Soares da Silva billedkunst
GF15 Dion Lanni Moe Thomsen musik
GF15 Dirch Passer Hvidman musik
GF16 Ebou Horstmann Ndow musik
GF10 Egzon Seljami mediefag
GF13 Elise Marie Hauerslev design
GF13 Ellen Vejlsgaard design
GF14 Ellen Aja Seerup Gaihede design
GF10 Elvir Sejfija mediefag
GF9 Emil Mathiesen mediefag
GF7 Emil Wieben Tagen mediefag
GF1 Emilia Sali billedkunst
GF12 Emilie Chercka design
GF3 Emilie Kragh-Christiansen billedkunst
GF10 Emilie Lund Rasmussen mediefag
GF3 Emily Ocampo L. Nielsen billedkunst
GF5 Emily Rose Eeg Rafn drama
GF2 Emira Zejnelovski billedkunst
GF6 Emma Lykke Skov mediefag
GF4 Emma M. Skabelund drama
GF1 Emma Sofie Astrup billedkunst
GF13 Emma Theresa Skov design
GF10 Ena Marie Vinther Ringsmose mediefag
GF9 Eray Özden mediefag
GF15 Eva Støhrmann-Brun musik
GF11 Faaneha Nabeel mediefag
GF13 Farahnaz Heidari design
GF12 Fariba Shams design
GF14 Fatih Eren Cakici design
GF1 Fatima Alibashi Mohamoud billedkunst
GF5 Felix Neuenfeldt drama
GF16 Felix Møldrup Bjerre musik
GF6 Felix Rumle Bækholm Clausen mediefag
GF1 Feride Bayhan billedkunst
GF16 Filip Stilund Nielsen musik
GF10 Fraz Jamil mediefag
GF15 Frederik Daugaard Pedersen musik
GF4 Frederik Nicolai Hesel Lundgren drama
GF3 Freja Kastaniegaard Thorsen billedkunst
GF4 Freya Petrea Jørgensen drama
GF11 Frida Lykke I. Christensen mediefag
GF6 Frida Mathilde Ahrensberg mediefag
GF9 Gaia Marie Ryberg Weissfeld mediefag
GF14 Giacomo Raffaelli design
GF1 Gülsüm Günes billedkunst
GF14 Habsa Al Shahid design
GF8 Hadi Kassem Hamad mediefag
GF4 Hafidh Abdallah Kheri drama
GF8 Hannah Moestrup Lemser mediefag
GF9 Hareth Musaab Khalil Abdullah mediefag
GF1 Harun Al Betar billedkunst
GF13 Hassan Taleb design
GF7 Hassanian Al Hosseyni mediefag
GF12 Heena R. Mozumder design
GF1 Helena Yongyuen Dupont billedkunst
GF7 Helene Schoppe Andrews mediefag
GF5 Helin Balci drama
GF8 Hermon Abraham Asfaha mediefag
GF14 Hilal Kurt design
GF16 Hjalte Lærke Møller musik
GF9 Houda Soulaymani mediefag
GF3 Hrafn Sigurjónsson billedkunst
GF1 Ida Ahrensback billedkunst
GF9 Ida Clausen Galle mediefag
GF14 Ida Cramer Rishøj design
GF10 Ida Krog Lund mediefag
GF5 Ida Sofie Botting Gomez drama
GF6 Ida Stephan Madsen mediefag
GF10 Ida Öznek Bultoft mediefag
GF2 Ikram Mohamed Warde Abi billedkunst
GF15 Ilayda Silahtaroglu Petersen musik
GF10 Imane Jahlal mediefag
GF4 Isabel Gelder Knudsen drama
GF11 Isabell Stausholm Milgart mediefag
GF9 Isabell Wedel Lohmann mediefag
GF12 Isabella Brage-Andersen design
GF12 Isabella Andersen Zacho design
GF10 Jacky Luu mediefag
GF16 Jana Jankovic musik
GF10 Janan Abdulrazak Ibrahim mediefag
GF1 Jasmin Elina Bach El Awsy billedkunst
GF12 Jennifer Dan design
GF8 Jessica Falk Pedersen mediefag
GF3 Jessica Nila Saadat billedkunst
GF2 Jonas Hyllested Ahle Rømer billedkunst
GF12 Jonas Sultan Habib-Larsen design
GF7 Jonatan Marcell Smietana mediefag
GF10 Jonathan André Passer Pedersen mediefag
GF7 Jonathan Lindemann Madsen mediefag
GF6 Josef Bedir Ahmad Al Jarrah mediefag
GF9 Josephina Gabriella Olivares Andersen mediefag
GF8 Josephine Emilie Grønning mediefag
GF2 Josephine Freja Snor Lyngaae Jørgensen billedkunst
GF7 Josephine My Petersen mediefag
GF4 Julia Nørregaard Ottosen drama
GF10 Julie Denise Mangor mediefag
GF11 Julie Helene Malveda mediefag
GF5 Julie Nikoline Larsen drama
GF7 Julie Wenzel Hjorth mediefag
GF5 Justice Rwango drama
GF5 Jusuf Rahimi drama
GF12 Kaan Okumus design
GF8 Kajsa Ulrikke Tejlmann Nørregaard mediefag
GF10 Kamille Bindesbøll Sørensen mediefag
GF1 Karen Therkild Vedenlov billedkunst
GF15 Kasra Hakami-Kermani musik
GF14 Kassandra Holgaard design
GF15 Kate Ristel Laceda musik
GF3 Katinka Magdalena Hjuler Brammer billedkunst
GF13 Kay Lyubo Vasil Tsvetkov design
GF12 Kaya Rønnov Pedersen design
GF14 Kevin Wen Jun Chen design
GF2 Kezia Naomi Sofie Hansen billedkunst
GF12 Klara Kjær Rødtness design
GF4 Koray Hamdi Tümtürk drama
GF11 Kristine Dudal Madsen mediefag
GF4 Kristine Køhler Lindberg drama
GF15 Lamis Abdelhalim musik
GF4 Lara Kader drama
GF7 Laura Henningsen mediefag
GF1 Laura Camila Velasquez Giraldo billedkunst
GF4 Laura Marie Hersom drama
GF4 Lauritz Langelund Felskov drama
GF3 Lei Hong billedkunst
GF7 Lejla Ramic mediefag
GF7 Lesley Emmanuel Larsen mediefag
GF3 Lina Mohseni Kentour billedkunst
GF3 Line Larsen billedkunst
GF2 Line Klinge Meier billedkunst
GF7 Line Zentner Weiss mediefag
GF6 Lisa Marie Kantsø de Wit mediefag
GF13 Lise Feldbak Brynitz design
GF5 Liv Larsen drama
GF11 Liva Johanne Vilhelmsen mediefag
GF9 Liva Kielgast Ladelund mediefag
GF6 Liva Kjærulf Seiferheld mediefag
GF4 Liva Stehr Nielsen drama
GF2 Livin Gitmez Öcalan billedkunst
GF11 Loke Emil Bendtsen mediefag
GF2 Lotus Nina Rahman billedkunst
GF11 Lucas Karabulut mediefag
GF7 Lucas Rabitz Firlings mediefag
GF15 Lucas Vincent Victor Sidney Stjernholm Daugbjerg musik
GF15 Lucas Wederkinch Johansen musik
GF16 Lukas Harly Torrens musik
GF11 Luna Cilje Wolff mediefag
GF7 Luna Enggaard Hvolby mediefag
GF5 Lærke Knudsen Skaarup drama
GF16 Lærke Liv Kjærgaard Jensen musik
GF1 Madeleine Liwanag Piester billedkunst
GF15 Magnus Victor Dahm-Rasmussen musik
GF5 Maham Tahir drama
GF2 Mahik Ali billedkunst
GF8 Maia Korsgaard Knudsen mediefag
GF14 Maira Malik design
GF15 Maja Torp musik
GF14 Maja Toftegaard Jørgensen design
GF14 Malaika Murtaza design
GF12 Malak Freigeh design
GF15 Maleah Zainib Riaz musik
GF4 Malik Deniz Arslan drama
GF8 Malik L. B. Nielsen mediefag
GF4 Malou Schack Bünning drama
GF7 Maria Rasul mediefag
GF7 Maria Passer Pedersen mediefag
GF6 Maria Sif Rugaard Hansen mediefag
GF12 Maria Veronica Claire Gallo design
GF9 Marie Gulseth Dimpker mediefag
GF10 Marie Holmkvist Frese mediefag
GF6 Marius Peter Laursen Seilund mediefag
GF11 Markus Richardt Nielsen mediefag
GF5 Martha Cecilie Rosenkilde Provstgaard drama
GF15 Martin Prokopovic musik
GF10 Martin Bøgelund Fuglsang mediefag
GF16 Martin Kim Rasmussen musik
GF4 Marweh Abdelmunàem Saleh drama
GF2 Mary Madsen billedkunst
GF1 Maryam Liaqat billedkunst
GF9 Maryam Waqar mediefag
GF3 Maryam Haris Rashid billedkunst
GF8 Maymoonah Agha mediefag
GF1 Meisa Ghanei billedkunst
GF10 Melissa Fatma Mor mediefag
GF3 Mia Marinovic billedkunst
GF7 Michael Roberto mediefag
GF16 Michel Dam musik
GF12 Mick Johan Holm Jensen design
GF9 Mikael Andrew Kabell mediefag
GF12 Mikail Oruc design
GF6 Mikas Raith Møller Knudsen mediefag
GF6 Mikkel Vestergaard mediefag
GF13 Mikkel Bundgaard Lionett design
GF15 Mikkel Hammer Schalck Voergaard musik
GF6 Mikkel Myssen Lindberg mediefag
GF3 Mikkel Søndergaard Kirkegaard billedkunst
GF5 Mille Damgaard drama
GF5 Mille Holm drama
GF6 Mille Mejlby mediefag
GF9 Mohamad Salim Ladki mediefag
GF13 Mohamed Ahmed Hassan design
GF16 Mohamed Burhan Mahad musik
GF8 Mohammad Yousaf Shahbaz Chauhan mediefag
GF11 Monique Ekstrøm mediefag
GF13 MUGTABA AL-BADRI design
GF7 Muhammad Alyassiri mediefag
GF5 Muhammad Hassan Mirza drama
GF11 Murat Michael Vural mediefag
GF16 Nadia Eyad Shukri musik
GF2 Nalin Akrawi billedkunst
GF13 Nana Kjær Rødtness design
GF15 Nanna Meline Larsen musik
GF4 Nanna Nickoline Valentin Lundt drama
GF1 Naomi Nicole Victor billedkunst
GF3 Narjiss Merimi billedkunst
GF3 Nasem Omarzai billedkunst
GF11 Nasro Dahir Macali Abshir mediefag
GF9 Natalia Ostenfeldt Tank Gissel mediefag
GF8 Nataly Maarouf mediefag
GF11 Natascha Lea Pasbjerg mediefag
GF16 Natascha Rojbic Balle Kristensen musik
GF1 Natasha Jellesmark billedkunst
GF10 Nicholas Petersen mediefag
GF8 Nicklas Alexander Soelberg Jørgensen mediefag
GF10 Nicklas Benjamin Jensen mediefag
GF11 Nicklas Dahl Philipsen mediefag
GF8 Nicko Daldorph Frehr mediefag
GF2 Nicolai David Cabarles Gandahl billedkunst
GF3 Nicoline Thomsen billedkunst
GF15 Nicoline Esmarch Refsgaard musik
GF6 Niklas Lyngsøe mediefag
GF15 Nikodem Galazka musik
GF6 Nikolai Kljutic mediefag
GF9 Niloofar Abdolvand mediefag
GF14 Nimra Ahmad design
GF16 Nina Fonnesbæk Siggaard Stenbæk musik
GF8 Noa Cajus Tverland mediefag
GF4 Noor Merjah drama
GF13 Nynne Knudsen Skaarup design
GF5 OLA AL-HAJJAJ drama
GF6 Oliver Marcus Neumann Saietz mediefag
GF15 Oliver Samourtanidis Bock musik
GF1 Omar El-Itr billedkunst
GF2 Omar Hussain Khokher billedkunst
GF9 Orhun Batuhan Cetin mediefag
GF9 Oscar Alexander Halkjær mediefag
GF15 Oskar Depenau Bjørnholt Jacobsen musik
GF8 Pascal Schlüter mediefag
GF5 Philip Moser Sørensen drama
GF14 Piatitte Mathilda Kongsager Larsen design
GF8 Rabab Al-Hindawi mediefag
GF2 Rabea Tahar Munir billedkunst
GF1 Ráhel Tölli billedkunst
GF11 Ramin Karaman mediefag
GF11 Rannva T.M. Dennung mediefag
GF1 Rasmus Planteig billedkunst
GF2 Rebecca Katrine Fofana Gottschalk billedkunst
GF16 Rebecca Løvgren Norrild musik
GF13 Richelle Liz Mariano Cerri design
GF7 Ridwan Idiris Hussein mediefag
GF10 Rima Ismail Aboujomeah mediefag
GF3 Riman Issa billedkunst
GF1 Roshana Tahir Nabi billedkunst
GF5 Sabika Mahmood drama
GF14 Sabrina Liu Eriksen design
GF16 Sadaf Hadi musik
GF13 Safae Hdidouch design
GF5 Saffa Al-Shameri drama
GF8 Safiya Mansoor Raja mediefag
GF12 Saif Ahmad Jamil Ibrahim Al-Shiekhly design
GF2 Sakhra Tahir Nabi billedkunst
GF2 Salwa Darvish Saleh billedkunst
GF12 Salwa Samir Chreiteh design
GF12 Sami Faisal Sheikh design
GF1 Samia Mohamoud Ali billedkunst
GF2 Sana Akaroum billedkunst
GF3 Sandra Rømer-Enemark billedkunst
GF9 Saqlain Haider Ihasan Ullah mediefag
GF3 Sara Mehdi billedkunst
GF5 Sara Lemes drama
GF6 Sara Lund mediefag
GF13 Sara Bianco Muss design
GF1 Sara Elmue Jensen billedkunst
GF1 Sara Jabar Hussein Ali billedkunst
GF3 SARA NAZEM GABBAR billedkunst
GF15 Sarah Aastrøm musik
GF15 Sarah Juul Gaardsted musik
GF13 Sarah Rina Funch design
GF10 Sarah Stemman Corbard mediefag
GF2 Sarah Tarp Aabye Hansen billedkunst
GF3 Sarah Thaarup El-Zaher billedkunst
GF9 Saynabou Annabell Vallentin Njie mediefag
GF4 Seemaab Tabassum Rakhman drama
GF14 Selina Yildiz design
GF2 Selma Kjær Havemann billedkunst
GF12 Selma Nimgård Werdelin design
GF12 Sema Kömürcü design
GF1 Sen Prachammueang billedkunst
GF9 Serhat Adar Tas mediefag
GF13 Shayaan Hussain design
GF14 Shayan Mirza-Abolghasem design
GF5 Shayan Hamedi Nejad drama
GF13 Signe Højgaard design
GF16 Signe Jønsson musik
GF5 Signe Marina Henriksen drama
GF9 Sigurd Rayan Kierstein mediefag
GF12 Sila Naz Karatas design
GF5 Silas Asbjørn Busch Sørensen drama
GF9 Silje Sønderkjær mediefag
GF7 Sille Tulla Olsen mediefag
GF4 Simge Ünal drama
GF4 Simon Arnliot Rostgaard Hansen drama
GF4 Sofia Bai Bengtsen drama
GF6 Sofia Mathilde Jørgensen mediefag
GF8 Sofia Rosenlund Hansen mediefag
GF7 Sofian Azarkan mediefag
GF6 Sofie Breiner Schmidt Nielsen mediefag
GF6 Sofie Elisabeth Budai Degnbol mediefag
GF16 Sofie Emilie Damkjer Truelsen musik
GF1 Sofie Signe Nielsen billedkunst
GF1 Somaya Saidian billedkunst
GF13 Someia Kürstein Gourram design
GF2 Sophia Luise Dahl billedkunst
GF11 Stefanie Marie Jensen mediefag
GF1 Sulin Hassan billedkunst
GF13 Suman Nazin Qasemi design
GF3 Susanne Azizi billedkunst
GF14 Suzanne Rene Bahta design
GF11 Syeda Maha Gilani mediefag
GF15 Tascha Maria Hansen musik
GF16 Tasnim ElKhatib musik
GF4 Tasnim Hauq drama
GF16 Teresa Tu Quyen Tran musik
GF5 Thea Rosenkilde Nikolajsen drama
GF1 Theodor Bjerrum Møller billedkunst
GF13 Þorvaldur Blöndal design
GF8 Thøger Bang Petersen mediefag
GF1 Tobias Calmar Träger billedkunst
GF10 Tobias Ludvig Fuhrman mediefag
GF8 Troels Kragballe Rindal mediefag
GF10 Umar Farooq mediefag
GF10 Valdemar Uldbjerg mediefag
GF14 Vanessa Sørensen design
GF6 Veronika Roth Madsen mediefag
GF13 Victor August Løwe-Madsen design
GF7 Vinus Ahmad mediefag
GF14 Viola Emurlahi design
GF9 Warda Osman mediefag
GF3 Weinan Xiong billedkunst
GF14 William Winther-John design
GF6 William Tversted Rasmussen mediefag
GF11 William Vinding Hansen mediefag
GF3 Yaren Celik billedkunst
GF10 Yaser Haydar Al-Saadi mediefag
GF2 Yasin Durmaz billedkunst
GF8 Yasir Mohammed Rudah Zewain mediefag
GF2 Yasmin Ohm Laursen billedkunst
GF5 Yasmin Rickers Hamza drama
GF3 Yousra Rahmaoui billedkunst
GF11 Youssef Ali Al-Masri mediefag
GF12 ZAHRA MOUHAMMAD design
GF11 Zakari Parize mediefag
GF12 Zakaria M. Goandal design
GF12 Zara Ahmed Mughal design
GF3 Zaynab Hussein Ali Weli billedkunst
GF2 Zehra Yasar billedkunst
GF3 Zehra Demir billedkunst
GF12 Zena Al-Abbudi design
GF12 Zeshan Aslam design
GF5 Özge Ünal drama

Velkomstbrev og velkomstfolder

Læs velkomstbrevet her

Læs velkomstfolderen her

billeder fra introture 2017