Find dit grundforløb og kunstnerisk valgfag

Til alle nye 1.g’ere med skolestart 10. august 2017:

I listen finder du dit navn (alfabetisk rækkefølge) samt din nye grundforløbsklasse (GF) og dit kunstneriske valgfag.

Navn Grundforløbsklasse Kunstnerisk valgfag
Abbas Mohammed Al Tai GF3 Design og Arkitektur
Abokar Adan GF7 Billedkunst C
Adam Malinowski GF10 Mediefag C
Adrian Sasivari GF4 Design og Arkitektur
Aeman Tasneem GF5 Billedkunst C
Albert Ross Johannessen GF15 Mediefag C
Alberte Frørup-Svendsen GF6 Billedkunst C
Alberte Hall GF13 Mediefag C
Alberte Kassandra Simmelsgaard GF8 Dramatik C
Alexander Bromand Geisler GF15 Mediefag C
Alexandra Gudmundsdottir GF12 Mediefag C
Alfredo Manrique El-Azem GF2 Musik C
Ali Dia GF14 Mediefag C
Alice Kristine Bennebæk GF14 Mediefag C
Alisha Yasin Johansen GF6 Billedkunst C
Allan Hamid-Nabeel Aref GF10 Mediefag C
Alma Ellinghart GF16 Mediefag C
Alma Lulu Raahauge Haaning GF3 Design og Arkitektur
Amalie Caroline Anderson Isen GF7 Billedkunst C
Amalie Møller Svinth Sørensen GF3 Design og Arkitektur
Amanda W. Ørskov GF10 Mediefag C
Anas Abdirisak Hasan GF15 Mediefag C
Anas Mohamed Adan Roble GF10 Mediefag C
Anastazia Alba Wickelgren Rieger GF5 Billedkunst C
Anders Henriksen GF16 Mediefag C
Andrea Jans Frandsen GF6 Billedkunst C
Andrea Jeppesen GF13 Mediefag C
Andreas Kastrup GF1 Musik C
Andreas Riis Dunbar GF3 Design og Arkitektur
Andreas Sølling GF16 Mediefag C
Aneesa Adnan GF9 Dramatik C
Anna Gebauer Thomsen GF1 Musik C
Anna Marie Danielsen GF15 Mediefag C
Anna Matthäi Leland GF10 Mediefag C
Anna Noothong Frydendahl Jespersen GF14 Mediefag C
Anna-Clara Baagøe Clausen GF5 Billedkunst C
Antar Omar Ahmed Adawe GF12 Mediefag C
Anthon Angel Kardjev Værum Olesen GF8 Dramatik C
Anton Børs Martinussen GF9 Dramatik C
Aqib Mohammad Khan GF9 Dramatik C
Arijana Elezaj GF3 Design og Arkitektur
Arndís Lilja Albertsdóttir GF2 Musik C
Arthur Thøgersen GF2 Musik C
Asger Frandsen GF16 Mediefag C
Aske Emil Bonato GF13 Mediefag C
Asmus Aude GF11 Mediefag C
Asmus Knigge Vilster GF11 Mediefag C
Avinash Kaur GF4 Design og Arkitektur
Awais Adeel GF13 Mediefag C
Aya Awad GF4 Design og Arkitektur
Aya Haider Abdel Saheb GF6 Billedkunst C
Ayesha Ahmad GF6 Billedkunst C
Ayma Qazi GF15 Mediefag C
Ayman Arshad Hussain GF13 Mediefag C
Aziza Fallah GF6 Billedkunst C
Bakir Mohammed GF15 Mediefag C
Bashaar Abid GF11 Mediefag C
Bastian Troelstrup Schwarz GF4 Design og Arkitektur
Benjamin Bunplian Olsen GF11 Mediefag C
Benjamin Heyde Low GF3 Design og Arkitektur
Benjamin Mateos Nicolajsen GF13 Mediefag C
Berfin Atici GF2 Musik C
Berfin Polat GF9 Dramatik C
Bianca Brandt Sørensen GF9 Dramatik C
Bisar Baran Hakbilen GF6 Billedkunst C
Bjørn Max Knigge GF3 Design og Arkitektur
Camelia Thi Nguyen GF8 Dramatik C
Camilla Laura Henriksen GF9 Dramatik C
Camille Kalving Hansen GF7 Billedkunst C
Carl Brinkbæk Immisch GF15 Mediefag C
Carl Haagemann Greve GF10 Mediefag C
Carl Ryskov Aagesen GF2 Musik C
Caroline Amalie Berentzen GF14 Mediefag C
Caroline Cecilie Birkedal Olsen GF12 Mediefag C
Caroline Kaster Nielsen GF3 Design og Arkitektur
Casper Hildebrandt Johnsen GF4 Design og Arkitektur
Cecilia Kristine Wærn Møller GF16 Mediefag C
Cecilie Kragh Grenés GF5 Billedkunst C
Cecilie Schyberg GF8 Dramatik C
Celina Julia Westmoreland GF14 Mediefag C
Celina Loose Hansson GF8 Dramatik C
Celine Benthien van Leeuwen GF15 Mediefag C
Ceren Teke GF1 Musik C
Cevin Kompudsa Rinum GF1 Musik C
Christian Schnedler GF12 Mediefag C
Cindy Mohamad GF8 Dramatik C
Cirkeline Marie Altschuler GF5 Billedkunst C
Clara Johanne Holmstrøm GF2 Musik C
Clara Lykke Brandenborg GF8 Dramatik C
Clara Marie Petersen GF12 Mediefag C
Clara Schnack Rasmussen GF12 Mediefag C
Clara Sophia Thomsen GF11 Mediefag C
Danial Nadeem Malik GF2 Musik C
Daniel Henri Suarez Rothschild GF12 Mediefag C
Daniel Marquard Feldballe GF12 Mediefag C
Daniel Starck Lorenzen GF1 Musik C
Daoud Yadji-Hansen GF1 Musik C
Davina Elena Woy Skafte GF7 Billedkunst C
Delin Kudar Ado GF15 Mediefag C
Denise Nicole Virgo GF5 Billedkunst C
Denise Sharabi GF6 Billedkunst C
Dicle Kahueci GF3 Design og Arkitektur
Didem Kilic GF15 Mediefag C
Dina Afrisham GF7 Billedkunst C
Dina Ali Muhamad GF4 Design og Arkitektur
DOHA AL-KARAWI GF5 Billedkunst C
Duaa Ben Taoufik Ben Salah Ben Attigue GF6 Billedkunst C
Duha Ali Al-Karagole GF15 Mediefag C
Dunya Fadi Mansour GF4 Design og Arkitektur
Ebru Sinem Kantin GF10 Mediefag C
Eda Nur Karatas GF7 Billedkunst C
Eda-nur Sevil GF14 Mediefag C
Edith Maria de Seue Qvistgaard GF9 Dramatik C
Egill Orri Valberg GF15 Mediefag C
Ehtisham Ali GF3 Design og Arkitektur
Elaise Irakoze GF4 Design og Arkitektur
Elias Green Halse GF8 Dramatik C
Emilie Esther Larsen GF4 Design og Arkitektur
Emilie Lystrup Mathiasen GF16 Mediefag C
Emilie My Due GF8 Dramatik C
Emilie Saxtorph Wig Lundqvist GF11 Mediefag C
Emily Beck Nordstrøm GF7 Billedkunst C
Emily Sarah Chevilly GF10 Mediefag C
Emin Misimovic GF15 Mediefag C
Emina Udovicic GF6 Billedkunst C
Emir-Can Turan GF4 Design og Arkitektur
Emma Adey Bang Sheridan GF10 Mediefag C
Emma Anna Mathiesen GF10 Mediefag C
Emma Emilia Jørgensen GF11 Mediefag C
Emma Engels Gammerath GF4 Design og Arkitektur
Emma Rachel Moll Hansen GF14 Mediefag C
Erik Mykhaylyk Pontoppidan GF16 Mediefag C
Eske Penjor Hermann GF12 Mediefag C
Esmanur Kaplan GF1 Musik C
Evald Munksgaard Hansen GF13 Mediefag C
Eyad Abou Al-Zolof GF1 Musik C
Faisa Osman Haile GF11 Mediefag C
Faprao Raungsri GF2 Musik C
Fatima Afif Chehade-Chaaban GF14 Mediefag C
Fatmagül Köse GF6 Billedkunst C
Fatou Dampha GF7 Billedkunst C
Faysal Abdi Omar Warmoge GF6 Billedkunst C
Fazilet Hande Orhan GF9 Dramatik C
Felix Fleckenstein GF3 Design og Arkitektur
Fie Rohd Gernsøe GF7 Billedkunst C
Filip Sahakian GF14 Mediefag C
Filippa Kristine Lund Engholm GF2 Musik C
Firdevs Kadem GF4 Design og Arkitektur
Frederikke Kisbye Jakobsen GF3 Design og Arkitektur
Frederikke Vilhelmine Kappel GF8 Dramatik C
Freja Gita Segerskog GF7 Billedkunst C
Frida Kristiansen GF9 Dramatik C
Gabija M. Petrovaite GF3 Design og Arkitektur
Gabriel Acosta Fleron Güldner GF7 Billedkunst C
Haithem Esmail GF2 Musik C
Hakim El Arbagi GF9 Dramatik C
Hamim Alahi GF12 Mediefag C
Hanan El Mahdaoui GF16 Mediefag C
Harry Hjelde Lambis GF11 Mediefag C
Hasan Al-Ansari GF16 Mediefag C
Heba Abdel-Hadi GF6 Billedkunst C
Helen Al-Mandwi GF2 Musik C
Helena Isabella Ridder GF12 Mediefag C
Helena Sabrina Honoré GF6 Billedkunst C
Henrik Branæs Mehlbye GF10 Mediefag C
Hilal Karatas GF14 Mediefag C
Hilda Mahmoud Nabhani GF11 Mediefag C
Hira Ahmed GF9 Dramatik C
Huda Ali Hmoud Sulaiman GF16 Mediefag C
Hussain Al-Gheribawi GF15 Mediefag C
Ibrahim Ahmad Ayoub GF12 Mediefag C
Ida Marie Bak Christensen GF8 Dramatik C
Ida Marie Klarskov Vesterdahl GF11 Mediefag C
Ida Risberg Madsen GF6 Billedkunst C
Ida Røssell-Widding GF4 Design og Arkitektur
Ida Shristi Tamang Mose GF5 Billedkunst C
Ileyda Deveci GF10 Mediefag C
Ilir Ismaili GF13 Mediefag C
Iman El Gamah GF12 Mediefag C
Iman Jahani GF7 Billedkunst C
Isabella Carrasco Winbjerg Henningsen GF6 Billedkunst C
Isak Roldgaard GF13 Mediefag C
Issa Chami Haddad GF10 Mediefag C
Jacob Alfred Lund Iversen GF5 Billedkunst C
Jahanzaib Khan Amir Mohammad GF13 Mediefag C
Jakob Baltzer Møller-Andersen GF14 Mediefag C
Jalda Rahimi GF8 Dramatik C
Jamie Cantor Rosenkrans Terndrup GF4 Design og Arkitektur
Jarjusev Sonko GF12 Mediefag C
Jasin Saif GF2 Musik C
Jennifer Kayleigh Olsen Povlsen GF5 Billedkunst C
Jennifer Marie Thomsen GF10 Mediefag C
Jens Thornholm Bærentsen GF11 Mediefag C
Jeppe Lücke Hove GF3 Design og Arkitektur
Jes Petri Hansen GF15 Mediefag C
Jessica Diane Maria Falkentoft GF13 Mediefag C
Jimmy Honoré Borgholt GF16 Mediefag C
Johanne Maj Japsen Herskind GF13 Mediefag C
Johannes Gotha Mogensen GF14 Mediefag C
Jonas Kirkelund Rathje GF14 Mediefag C
Jonathan G. Jespersen-Skree GF16 Mediefag C
Josefine Birkstrøm Hjørdie GF10 Mediefag C
Josefine Goldman Kühl GF7 Billedkunst C
Joshua Mwamba GF12 Mediefag C
Julia Mitrovic-Jovanovic GF7 Billedkunst C
Julie Elisabeth Andersen GF13 Mediefag C
Julie Gottorp Hydeskov GF7 Billedkunst C
Julie Hentschel Lund GF6 Billedkunst C
Julie Jørnvil Nielsen GF11 Mediefag C
Julie Kristine Hansen GF10 Mediefag C
Julie Linddahl Christensen GF1 Musik C
Julie Reich GF5 Billedkunst C
Kamilla Kjer Kristensen GF15 Mediefag C
Kamille Celica Staack GF5 Billedkunst C
Kamma Hammer Bjørch GF13 Mediefag C
Karin Alma Nelly Anine Dechamps GF6 Billedkunst C
Karl Gustav Flindt Asmussen GF13 Mediefag C
Karl Johan Midjord Kongsted GF2 Musik C
Karoline Johnsen GF16 Mediefag C
Kathrine Ekenberg Pedersen GF13 Mediefag C
Kevin Long Kien Luu GF4 Design og Arkitektur
Kevin Maljar Amiri GF10 Mediefag C
Kevin Volther Ejlstrup Andersen GF12 Mediefag C
Khalid Filfil GF14 Mediefag C
Khizar Islam GF3 Design og Arkitektur
Khulan Batbayar GF4 Design og Arkitektur
Kimberley Simone Rask GF15 Mediefag C
Koosha Pouryawari GF14 Mediefag C
Kristian Ægir Bæk Ægisson GF2 Musik C
Kristoffer Krog Pedersen GF9 Dramatik C
Laila Akhlef GF12 Mediefag C
Lana Ali Maruf GF13 Mediefag C
Lau Svane GF1 Musik C
Laura Cecilie Lipka GF2 Musik C
Laura Findahl Andersen GF2 Musik C
Laura Sølberg GF1 Musik C
Laura Thyregod Nielsen GF9 Dramatik C
Le Maarbjerg Skovgaard GF5 Billedkunst C
Lea Bjerregaard Levin Sørensen GF10 Mediefag C
Leah Maia Berry GF16 Mediefag C
Leise B. Andersen GF3 Design og Arkitektur
Lilian Taleb GF9 Dramatik C
Lina Agha GF3 Design og Arkitektur
Linda Abdul-Gabbar Khidir GF2 Musik C
Line Roer Nielsen GF4 Design og Arkitektur
Linea Caroline Jensen GF16 Mediefag C
Liva Aamo Mathiesen GF14 Mediefag C
Lori Lava Bengi GF7 Billedkunst C
Lukas Emil Bonato GF12 Mediefag C
Lukas Ilkjær Jepsen GF11 Mediefag C
Mads Gøth GF10 Mediefag C
Magnus Aslak Overgaard Pedersen GF3 Design og Arkitektur
Magnus Borch GF11 Mediefag C
Magnus Nicolai Ortman Hansen GF12 Mediefag C
Magnus Stabæk Thelander GF13 Mediefag C
Magnus Valur Ulfsson Norddahl GF1 Musik C
Magomed Rizvanovich Nuridov GF16 Mediefag C
Maiken Palm GF9 Dramatik C
Maja Friis GF6 Billedkunst C
Malaika Shehbaz Akram GF14 Mediefag C
Malia Laurentse Rønne Kuhn GF6 Billedkunst C
Malou Houmark Hansen GF11 Mediefag C
Manahel Imtiaz Raja GF5 Billedkunst C
Manal El Ghaoui GF8 Dramatik C
Maqsuud Salhan GF5 Billedkunst C
Marcus Ankær GF15 Mediefag C
Marcus Friis GF1 Musik C
Marcus Grevy GF16 Mediefag C
Marcus Mathias Kørvel GF14 Mediefag C
Marcus Schmidt Lund GF8 Dramatik C
Marcus Urban Christensen GF13 Mediefag C
Maria Dünnweber Melchert GF12 Mediefag C
Maria Sommer Christensen GF9 Dramatik C
Mariam Elhaj Moussa GF4 Design og Arkitektur
Mark Jadsada Chodklai GF10 Mediefag C
Mark Kasera Christensen GF6 Billedkunst C
Markus Bech Hansen GF15 Mediefag C
Martha-Marie Balìka Jensen GF4 Design og Arkitektur
Mathia Carelse GF13 Mediefag C
Mathias Engelhardt Hansen GF2 Musik C
Mathias Kofod Petersen GF14 Mediefag C
Mathilde Als Nerving GF16 Mediefag C
Mathilde Bernt Johnsen GF8 Dramatik C
Mathilde Bylow Hansen GF5 Billedkunst C
Mathilde Schaarup-Jensen GF9 Dramatik C
Mathilde Victoria Søholt GF11 Mediefag C
Mathæus Ayob Araya GF8 Dramatik C
Matilde Ekelund Ørnsholt GF15 Mediefag C
Maya Foldbjerg El-Naaman GF11 Mediefag C
Maya Reenberg Kruse GF1 Musik C
Mei Scavenius GF2 Musik C
Melanie Josephine Ayala-Rosales GF14 Mediefag C
Melih Ferruh Köse GF5 Billedkunst C
Memet Secilmis GF10 Mediefag C
Mia Damkjær Nygaard GF13 Mediefag C
Mia Hjønnevåg Mersland GF14 Mediefag C
Michala Malou Nielsen GF5 Billedkunst C
Michelle Tuyet Minh Nguyen GF11 Mediefag C
Miclas Jan Hyrpel GF2 Musik C
Mie Holmstrøm Jørgensen GF7 Billedkunst C
Mikael Louis Holck Petersen GF9 Dramatik C
Mikkel Guido Peluffo Johansen GF4 Design og Arkitektur
Mikkeline Androt Linnesø GF5 Billedkunst C
Mille Sofie Moeskjær GF12 Mediefag C
Mizgin Cetin GF4 Design og Arkitektur
Mohamed Jawhar GF1 Musik C
Mona Dakhlallah GF8 Dramatik C
Muhamad Hussein Nadali GF16 Mediefag C
Muhammad Zain Nazir Ahmad GF11 Mediefag C
Muskaan Fardus GF1 Musik C
Nadia Rønnow Jensen GF10 Mediefag C
Naja Veltze GF7 Billedkunst C
Nanna Eggers-Jensen GF7 Billedkunst C
Nanna Olsen GF7 Billedkunst C
Nanna Sif Warming GF11 Mediefag C
Nanna Sofie Johansen GF4 Design og Arkitektur
Nasrin Guled GF2 Musik C
Natasha Ali GF4 Design og Arkitektur
Negina Wessal Ahmadi GF7 Billedkunst C
Nejman Sidigi GF15 Mediefag C
Nicklas B. Slott Jørgensen GF9 Dramatik C
Nicklas Noah Uy Barreta Beraqui GF15 Mediefag C
Nicklas Tinggaard Olabi GF4 Design og Arkitektur
Nicoline Sørensen GF15 Mediefag C
Nina Puingam Enevoldsen GF11 Mediefag C
Noah Sung Thomsen GF8 Dramatik C
Noor Ahmed GF1 Musik C
Noor Sabra GF1 Musik C
Nor Ibrahim Machaal GF15 Mediefag C
Nora Al-Tai GF6 Billedkunst C
Oliver Angel Winther GF16 Mediefag C
OLIVER SCHOU GF13 Mediefag C
Olivia Knutssøn GF7 Billedkunst C
Oscar Skjoldan Engelbrecht GF10 Mediefag C
Oscar-Emil Dyring Berthelsen GF8 Dramatik C
Oskar Andre Kirk Damsgaard GF15 Mediefag C
Otto Forsby GF4 Design og Arkitektur
Pardis Khazaee GF1 Musik C
Patrick Daniel Ikonen Schertiger GF9 Dramatik C
Patrick Qin Yang Lim GF16 Mediefag C
Pegah Khazaee GF2 Musik C
Philip Duus Glovinski GF2 Musik C
Phillip Sripoj Schwartz GF11 Mediefag C
Qianqian Fang GF3 Design og Arkitektur
Racha Alfalah GF6 Billedkunst C
Rajaa Benguad GF8 Dramatik C
Rana Issa El-Hussein GF7 Billedkunst C
Raneem Hisham Abdel-Hamid Al-Nasser GF6 Billedkunst C
Rannva T.M. Dennung GF5 Billedkunst C
Rasmus Egebæk Stenkilde GF10 Mediefag C
Reem Mahmoud Elbekai GF9 Dramatik C
Riham Chelyani GF13 Mediefag C
Rikke Gantriis Nielsen GF6 Billedkunst C
Rikke Steenberg Carlsen GF10 Mediefag C
Roar Pacuan Andersen GF11 Mediefag C
Robyn Lykke Lindholm Dinesen GF3 Design og Arkitektur
Roni Nevzat Gezen GF15 Mediefag C
Rose Haltrup GF6 Billedkunst C
Roya Shukri Aljojo GF8 Dramatik C
Rümeysa Cömert GF3 Design og Arkitektur
Saad Hasan Ahmad GF10 Mediefag C
Sabrina Pless Kjær Lønholdt GF9 Dramatik C
Sabrina Skou GF2 Musik C
Sagal Hajir Omar Hassan GF7 Billedkunst C
Saham Abdimunim Ali Awad GF13 Mediefag C
Saher Sajid GF7 Billedkunst C
Sally Marie Kongstad-Krarup GF14 Mediefag C
Salwa Jabli GF5 Billedkunst C
Samah El Kabir GF7 Billedkunst C
Saman Mansoor Sethi GF11 Mediefag C
Samuel Joseph Burgoyne-Znaider GF1 Musik C
Sandra Juhl Haugsted GF15 Mediefag C
Sara Abdul-Mahdi GF8 Dramatik C
Sara Brink Hinze GF8 Dramatik C
Sara Chaykh GF5 Billedkunst C
Sara Fatah Fadel Abbas GF16 Mediefag C
Sara Hussein GF7 Billedkunst C
Sara Møller Andersen GF13 Mediefag C
Sara Saleh GF3 Design og Arkitektur
Sarah Bunch Støvhase GF12 Mediefag C
Sarah Chaudhary GF6 Billedkunst C
Sarah Vinten Møbius GF13 Mediefag C
Sarah Yasin GF14 Mediefag C
Sarina-Ruixue Pann GF9 Dramatik C
Sasia Elling Ringsted GF16 Mediefag C
Sean Mikas Reenberg GF8 Dramatik C
Sebastian Arvesen Miller GF15 Mediefag C
Sebastian Bjørn Bruno Danielsen GF4 Design og Arkitektur
Sebastian Glade GF12 Mediefag C
Sebastian tobias Sky Jäpelt Juhl GF13 Mediefag C
Selma Gry Petersen GF6 Billedkunst C
Sevim Kilinc GF1 Musik C
Shaimaa Mohammadi GF12 Mediefag C
Shëndrina Rusiti GF10 Mediefag C
Sheza Ahmed GF12 Mediefag C
Sia Susanne Sejer Pihl GF12 Mediefag C
Signe Gjetting Birch GF3 Design og Arkitektur
Sigurd Meedom GF2 Musik C
Silas Værnskjold Petersen GF9 Dramatik C
Silja Hofman Hultin GF4 Design og Arkitektur
Simon Johan Magnusson GF11 Mediefag C
Simon Kjestrup Linnedal GF4 Design og Arkitektur
Simon Randrup Bay GF12 Mediefag C
Simone Reeni Hagmann GF5 Billedkunst C
Sine Borg Andersen GF5 Billedkunst C
Siv Winum Kjærulf GF16 Mediefag C
Sofia Akhund-Zadeh GF2 Musik C
Sofia Belmaati GF5 Billedkunst C
Sofie Asta Thun Klausen GF9 Dramatik C
Sofie Hedegård Munkhaus Petersen GF2 Musik C
Sofus Hvid Thorndahl GF16 Mediefag C
Sofus Troelstrup Schwarz GF3 Design og Arkitektur
Solveig Kaltoft GF1 Musik C
Sophia Diaz Hansen GF5 Billedkunst C
Stevan Salkic GF11 Mediefag C
Sumet Waenwong GF13 Mediefag C
Sundas Azmat GF9 Dramatik C
Susan rabia Coskun Coskun GF5 Billedkunst C
Teddy Lander Lauridsen GF1 Musik C
Thea Luna Bjørnbak Vorting GF7 Billedkunst C
Theis Risom-Andersen GF10 Mediefag C
Theodor Bjerrum Møller GF1 Musik C
Thomas Fjordvang Nielsen GF10 Mediefag C
Thora Liv Højmark Bremholm GF8 Dramatik C
Þrymur Dofrason GF7 Billedkunst C
Tilde Bistrup Frydkjær GF16 Mediefag C
Tilde Lillelund Sillesen GF2 Musik C
Tobias Bjørn Jørgensen GF16 Mediefag C
Tobias Walløe Dobel GF14 Mediefag C
Trine Onsager Hansen GF6 Billedkunst C
Ulrikke Gottlieb Thörring GF5 Billedkunst C
Usama Ahmad GF16 Mediefag C
Vanessa Dan GF1 Musik C
Victor Duedam Andreasen GF14 Mediefag C
Victor Wagner Vogelius Hultengren GF12 Mediefag C
Victoria Abigail Steenberg GF12 Mediefag C
Victoria Bech-Nielsen GF14 Mediefag C
Victoria Saugsted GF1 Musik C
Victoria van der Loo GF15 Mediefag C
Viktor Pern-Roesen GF1 Musik C
Vlera Buqmeti GF1 Musik C
Waris Asif Ashraf GF6 Billedkunst C
Weronika Karolewski GF6 Billedkunst C
William Bjerre Rasmussen GF14 Mediefag C
William Michelsen GF14 Mediefag C
Yasemin Ünal GF9 Dramatik C
Yasmin Ahmed Diria Liban GF5 Billedkunst C
Yaw Benjamin le Févre Yeboah GF5 Billedkunst C
Yusuf Stonall Shehadeh GF3 Design og Arkitektur
Yüsra Rüya Dogan GF16 Mediefag C
Zacharias Agger Green GF11 Mediefag C
Zaïneb Bassaine GF2 Musik C
Zaki Ettassi GF11 Mediefag C
Zara Gormez GF8 Dramatik C
Zeenat Haroon Mughal Mushtaq Mushtaq GF3 Design og Arkitektur
Zeeshan Rasid Mahmood GF3 Design og Arkitektur
ZINA HUSSEIN GF5 Billedkunst C
Zoe Linda Hjælm Rockford GF7 Billedkunst C
Ömer Coskun GF13 Mediefag C

Velkomstbrev - find det her

10. juni: Vi har sendt et Velkomstbrev ud til alle nye elevers egen E-boks. Du kan læse velkomstbrevet her, hvor der bl.a. står, at vi holder forældremøde 15. juni kl.17-18.30 for nye elever og forældre.

I Velkomstbrevet er vedlagt et særskilt brev, der omhandler elevers stamdata. Det skal du og dine forældre sætte X i, underskrive og give til din klasselærer eller skolens administration. Hvis du ikke afleverer det, kan du f.eks ikke få studiekort.
Find brevet her: Elevdata2017

Generel info: 

Du skal gå i din GF-klasse indtil november. Læs mere om dine første tre måneder her

Herefter skal du starte i din nye klasse med andre, der har samme studieretning som dig.
Det får du en masse info om, når du starter hos os til august.