fbpx

Ansatte

Afdelinger

Ledelsen

Mads Lyngby Skrubbeltrang (MLS)

Rektor
mls@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 6113 2567

Ansatte

Peter Bech Sørensen (PBS)

Vicerektor
pbs@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 3113 0379

Mette Møller Jørgensen (MMJ)

Uddannelseschef
mmj@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 5129 5733

Suzette Tindal (STI)

Uddannelseschef
sti@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 31520492

Administrativt personale

Charlotte Brigsted (CAB)

Studiekoordinator
cab@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 8230 2204

Michelle Cramer (MIC)

Studiekoordinator
mic@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 8230 2206

Mark Bløndal (MBL)

IT - ansvarlig
mbl@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 3152 0407

Anne-Mette Lindgreen (AML)

Økonomimedarbejder aml@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 3152 8178

AnsatteTAP

Brian Eg Hansen (BEH)

Økonomiansvarlig
beh@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 3152 8305

Trine Hvam Madsen (THM)

Kommunikationsmedarbejder og websideansvarlig
thm@oegnet.dk

Alisa Kheifetc (AKH)

Kommunikationsmedarbejder og SoMe-ansvarlig
akh@oegnet.dk
Telefon: +45 31 21 54 41

Louise Glashoff (LOG)

Skolesekretær
log@oegnet.dk
Telefon: +45 31 52 52 30

Teknisk personale

Peter Hagn-Meincke (PAM)

Ejendomsleder
pam@oegnet.dk
Telefon: +45 3139 6508

Jim Jacobsen (JIJ)

Pedel
jij@adm.oegnet.dk
Telefon: +45 3146 7075

Alisa Kheifetc (AKH)

Pedelmedhjælper
akh@oegnet.dk
Telefon: +45 31 21 54 41

Studievejledningen

Studievejledningen kan kontaktes på telefon i tidsrummet: 9:50-13:50

Eva Hessellund (EHE)

Studievejleder
ehe@adm.oegnet.dk
Telefon: + 45 3166 4764

Jesper Bruun Pedersen (JEP)

Studievejleder
jep@adm.oegnet.dk
Telefon: + 45 3166 4764

Morten Skourup (MS)

Studievejleder
ms@adm.oegnet.dk
Telefon: + 45 3166 4764

1_WTRFOTO_OEG-ANSATTE_2021_kvadratisk-lavopløsning

Signe Brandt Niebuhr (SBL)

Studievejleder
sbl@adm.oegnet.dk
Telefon: + 45 3166 4764

Stine Ballisager (SB)

Studievejleder
sb@adm.oegnet.dk
Telefon: + 45 3166 4764

Pædagogisk faglige koordinatorer

Erik Kristensen (EK)

Eksamensplanlægning, besøg udefra
ek@oegnet.dk

Karen Wagner (KWA)

Skriftlighed
kwa@oegnet.dk

Maria Rudolph (MR)

Mediedannelse
mr@oegnet.dk

Mette Wagner Toftdahl (MYT)

Pædagogisk planlægning
myt@oegnet.dk

Lærere

Anders Torp (ATO)

Fysik, matematik
ato@oegnet.dk

Andreas Kvist Bacher (AKB)

Fysik, matematik
akb@oegnet.dk

Anna Blomsterberg (AB)

Latin, oldtidskundskab, spansk
ab@oegnet.dk

Anne Sæhl Sørensen (ANS)

Dansk, fransk
ans@oegnet.dk

Aobo Tai (ATA)

Kinesisk
ata@oegnet.dk

Bettina Mather (BEM)

Design, billedkunst, tysk
bem@oegnet.dk

WTRFOTO_OEG-ANSATTE_2021_kvadratisk-højopløsning-21

Birgit Christiansen (BIC)

Design, billedkunst
bic@oegnet.dk

Bjarke Skipper Petersen (BSP)

Fysik
bsp@oegnet.dk

Brian O'Brien Grønvold (BOB)

Engelsk, samfundsfag, filosofi
bob@oegnet.dk

Ansatte Ørestad Gymnasium

Britta Frier (BF)

Matematik, naturgeografi, geografi
bf@oegnet.dk

Camilla Grove Jensen (CGJ)

Engelsk, historie, samfundsfag
cgj@oegnet.dk

Carsten Vandel Nielsen (CVA)

Fysik, matematik
cva@oegnet.dk

Cecilie Bodin Pedersen (CEP)

Billedkunst, dansk
cep@oegnet.dk

Charlotte Hollegaard Steffensen (CHS)

Dansk, oltidskundskab
chs@oegnet.dk

Charlotte Straby Tranberg (CST)

Engelsk, latin, oldtidskundskab
cst@oegnet.dk

Charlotte Ørum Barnkob (CBA)

Dansk, historie, mediefag
cba@oegnet.dk

Christian Maden (CIM)

Fysik, matematik
cim@oegnet.dk

Christine Birksten Olsen (CHA)

Idræt, biologi
cha@oegnet.dk

Christoph Burmester (CBU)

Samfundsfag
cbu@oegnet.dk

Claus Witfelt (CWI)

Historie, informatik
cwi@oegnet.dk

Claus Zachariassen (CZ)

Dansk, tysk
cz@oegnet.dk

Elisabeth Schroll (ES)

Musik, spansk
es@oegnet.dk

Elvis Avdibegovic (ELA)

Engelsk
ela@oegnet.dk

Erik Kristensen (EK)

Engelsk, latin, oldtidskundskab
ek@oegnet.dk

Esben Harding Andersen (HAR)

Biologi, kemi
har@oegnet.dk

Eva Hessellund (EHE)

Dansk, psykologi
ehe@oegnet.dk

Eva Langebeck Pedersen (ELP)

Dansk, historie
elp@oegnet.dk

lærer

Hanne Lillemose Sørensen (HLS)

Naturgeografi
hls@oegnet.dk

Hanne Thorvig (HTH)

Idræt, biologi
hth@oegnet.dk

Jakob Wielund-Zarrehparvar (JAW)

Biologi, bioteknologi, kemi
jaw@oegnet.dk

Jesper Bruun Pedersen (JEP)

Engelsk, spansk
jep@oegnet.dk

Jesper Bülow Jensen (JBJ)

Naturgeografi, samfundsfag, erhvervsøkonomi
jbj@oegnet.dk

Ansatte Ørestad Gymnasium

Jonas Holm Aagaard (JHA)

Dansk, engelsk
jha@oegnet.dk

Jørgen Lykke Carlsson (JLM)

Biologi, idræt
jlm@oegnet.dk

Karen Wagner (KWA)

Dansk
kwa@oegnet.dk

Karin Lindberg (KLI)

Biologi
kli@oegnet.dk

Karina Dyresberg Bøckhaus (KDB)

Spansk, idræt
kdb@oegnet.dk

WTRFOTO_OEG-ANSATTE_2021_kvadratisk-højopløsning-21

Kasia Køhler Larsen (KAL)

Dansk, mediefag
kal@oegnet.dk

WTRFOTO_OEG-ANSATTE_2021_

Kristoffer Holm (KRH)

Historie, samfundsfag
krh@oegnet.dk

Lærer Ørestad Gymnasium 1

Lars Rosenkrands (LRO)

Historie, religion
lro@oegnet.dk

Lasse Arnsdorf Pedersen (LPE)

Matematik, filosofi
lpe@oegnet.dk

Lasse Frederik Lind Henriksen (LAF)

Engelsk, idræt
laf@oegnet.dk

Mads Aamand Hansen (MAA)

Psykologi, religion
maa@oegnet.dk

Maja Elbek (MEL)

Matematik, musik
mel@oegnet.dk

Malte Simon Skaarup (MAL)

Idræt
mal@oegnet.dk

Maria Rudolph (MR)

Mediefag, dansk, historie
mr@oegnet.dk

Mette Asaa (MA)

Dansk, dramatik, tysk
ma@oegnet.dk

Mette Dybdahl Mortensen (MDM)

Matematik, fysik
mdm@oegnet.dk

Mette Wagner Toftdahl (MYT)

Engelsk, matematik, psykologi
myt@oegnet.dk

Mia Titine Nyberg Godiksen (MTG)

Bioteknologi, biologi
mtg@oegnet.dk

Michael Dyrby (MDY)

Engelsk, samfundsfag
mdy@oegnet.dk

WTRFOTO_OEG-ANSATTE_2021_kvadratisk-højopløsning-21

Michael Stolbjerg Drud (MSD)

Matematik
msd@oegnet.dk

Niklas Tønder Jessing (NTJ)

Samfundsfag, idræt
ntj@oegnet.dk

Morten Skourup (MS)

Mediefag, idræt
ms@oegnet.dk

Niven Adel Atie (NIA)

Matematik, psykologi
nia@oegnet.dk

Morten Smith-Hansen (MOS)

Historie, spansk
mos@oegnet.dk

Peter Ravn Jepsen (PEJ)

Bioteknologi, fysik, kemi, filosofi
pej@oegnet.dk

Nicolai Bertelsen (NB)

Dansk, engelsk
nb@oegnet.dk

Peter Skovfoged Laursen (PSL)

Mediefag, erhvervsøkonomi
psl@oegnet.dk

Peter W. Frederiksen (PWF)

Historie, samfundsfag, filosofi
pwf@oegnet.dk

Rasmus Arild Frank (RAF)

Historie, idræt
raf@oegnet.dk

Rasmus Dübeck Kristensen (RDK)

Engelsk, historie
rdk@oegnet.dk

Rasmus Johannes Strunge Hansen (RAS)

Matematik, idræt
ras@oegnet.dk

Rikke Eskjær (RE)

Engelsk, samfundsfag
re@oegnet.dk

Rikke Juul Dalsgaard (RJD)

Mediefag, samfundsfag
rjd@oegnet.dk

1_WTRFOTO_OEG-ANSATTE_2021_kvadratisk-lavopløsning

Signe Brandt Niebuhr (SBL)

Bioteknologi, biologi, religion
sbl@oegnet.dk

Sofie Richter Bruhns (SRB)

Bioteknologi, biologi
srb@oegnet.dk

Stine Ballisager (SB)

Dansk, religion
sb@oegnet.dk

Stine Egholm Jensen (SEJ)

Historie, tysk
sej@oegnet.dk

Susanne Lund Mølgaard (SUM)

Fysik, kemi, matematik
sum@oegnet.dk

Susanne Stokholm Nielsen (SSN)

Engelsk, spansk
ssn@oegnet.dk

Sylviane Paoli (SYS)

Historie, samfundsfag
sys@oegnet.dk

Thomas Kjærsgaard Christensen (TOK)

Kemi, matematik
tok@oegnet.dk

Tina Pilmann Laursen (TIP)

Dramatik, engelsk
tip@oegnet.dk

Trine Prang Nielsen (TPN)

Dansk, engelsk
tpn@oegnet.dk

Victoria Westzynthius (VIW)

Dansk, fransk
viw@oegnet.dk